У Тернополі домашнього насилля буде менше

Об этом сообщает ЖИВОЙ ФОРУМ со ссылкой на СМИ.

Якщо раніше домашнім насильством вважалися інциденти у подружжі, то тепер розширюється коло осіб. До нього тепер належать колишні чоловік/дружина, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширено коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі.

Від початку року тернопільські правоохоронці зафіксували понад чотири з половиною тисячі випадків, пов’язаних із домашнім насильством. Щоби реагувати своєчасно та не допустити скоєння насильства, у Файному місті запрацювала мобільна група поліції із протидій домашньому насильству.

Вісім відважних працівників увійшли до складу групи. Серед обраних – дільничні офіцери, патрульні, співробітники ювенальної поліції. Поліцейські фіксуватимуть та виїжджатимуть на виклики, пов’язані з домашнім насильством. Для кращої роботи мобільна група отримала новий автомобіль, оснащений відповідно до сучасних вимог, та службову техніку: ноутбук, планшет, бодікамери, док-станцію, відеореєстратор, відеокамеру, термопринтер. Це дасть можливість поліцейським оперативніше реагувати на повідомлення від громадян та чітко фіксувати факти вчинення домашнього насильства, що надалі слугуватиме доказовою базою під час розгляду даних справ у суді.

– Майже півтора місяця працювала мобільна група у тестовому режимі в обласному центрі. За цей період було здійснено 253 виїзди на повідомлення про факти домашнього насильства, складено 127 адміністративних протоколів та винесено 92 термінових заборонних приписи. Правоохоронці проводять профілактичну роботу, вручають пам’ятки з номерами гарячих ліній, аби люди знали, куди звертатися у разі насильства, – розповідає інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області Дмитро Адамович.

Щодня до поліцейських надходить 5-7 викликів від тих, хто потерпає від сімейного насилля. Виїхавши на місце події, поліцейські оцінюють ситуацію, опитують свідків, очевидців та з урахуванням результатів оцінки ризиків приймають рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності й винесення термінового заборонного припису кривднику. Поліцейські закликають жінок, дітей та чоловіків не замовчувати фактів домашнього насильства та не боятися звертатись за допомогою.Джерело статті: “http://www.gazeta1.com/statti/u-ternopoli-domashnogo-nasyllya-bude-menshe/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя