Iryna Kushynsjka: "Молитва зсуває гори..., - кажуть Афонські монахи. Рекомендую..."

Iryna Kushynsjka в facebook:

Молитва зсуває гори..., - кажуть Афонські монахи. Рекомендую це прочитати. Об этом сообщает rnbee.in.ua со ссылкой на СМИ.

Статус для віруючої частини моєї френдстрічки. А також для консерваторів та співчуваючих.

Якщо ж якійсь НЕ-Араміс дочитає далі і збереться посміятися, то заув ... ажу таке. Соня Кошкіна у своїй книзі про Майдан розповіла, що афонські монахи напророкували Януковичу під час його приїзду на Гору кінець у 2014 році. Він злякався та по приїзді додому збільшив охорону. Але пророцтво збулося. Цю історію мені потім підтвердив хлопчина-науковець, який неодноразово був в Святій Горі. Так само Соня писала афонські монахи почали відмовляти українським політикам-регіоналам давати в оренду святі мощі для округів. Бачили їхню нещирість, а від грошей відмовлялися, мовляв, дякуємо нам вистачає того, що ми заробляємо рукоділлям. А сьогодні був вечір, лекція з афонськими монахими. Справжніми. Моє перше живе та глибоке знайомство із Грецькою Церквою. І я вам скажу таке. У моєму житті було багато антистресових пятничних вечорів різних форматів, але цей таки найкращий. Були три монахи, на питання відповідали о. Хризостом та о. Паісій. Модерував як і влаштував цей візит о. Георгій Коваленко, більше ніхто б і не зміг, напевно, таке організувати. Місце проведення. Софія Київська. Там можна викликати будь-яке століття, починаючи з 12-го. Лекція та частування проходили у будинку митрополітів ох, зараз не час, але якби ви знали, які там справи робилися якихось 200-300 років тому. Тема розмови. Про сум, жаль, тугу. Такі засадничі для хрещених людей речі треба слухати вживу. Бо коли їх виголошує справжній монах з усією внутрішньою силою, яку дає саме таке життя, це зовсім інше, ніж переказ. Тому з лекції пару слів, просто те, що мені так запамяталося та відповіді на запитання.

- Смуток породжує терпіння. Терпіння породжує досвід. Досвід породжує надію. А це в свою чергу структурує життя. Людина без туги не набуде впевненості та терпіння. Не бійтесь болю. Герої народжуються не на полі бою,а в ліжку болю. Без Великої пятниці не буває Воскресіння. Але Христос не хоче, щоб ми були плаксіями. Будьте радісні. Нас принижують, але ми не загублені. У важкі часи тримайтеся за штурвал молитви та кидайте якір надії. Хай молитва буде товаришем. Але в молитві не поспішайте. Не просіть надміру. Не чекайте швидких результатів.

А тепер відповіді на запитання. Зверніть увагу, без ухилів, досить прямо кажуть.

- Чи потібний християнам психоаналітик

- Буває, що людині потрібний психіатр, але для короткої дії. Психоаналітик на всякий час не потрібний. Вона повинна мати духівника.

- Як ви ставитеся до того, що пастирі, лідери церкви їздять на шикарних авто і живуть незрівнянно краще за паству

- Це погано. Це неправильно. Деколи священику потрібне хороше авто, щоб їхати, наприклад, в далеке гірське село. Але розкіш погано і для мирян і для кліриків. Але ми не повинні на цьому зациклюватися.

- Чи спасуться нехристияни - Якби я був Богом, то я би вам сказав.

- Але Бог використає будь-яку можливість дл нашого спасіння. Дівчина-китаянка рятувала немовлят, яких викидали на смітник нерозумні мами. Невже Бог не спасе її за ці добрі справи Чи когось іншого, як вона, де нема нашої Церкви Ми не повинні перейматися тим, що робить Бог. Але Він точно зробить все, щоб нас врятувати.

- У нас багато проблем у віруючих родинах через те, що люди беруть біометричні паспорти. Це знак звіра

- Апокаліпсис буде рано чи пізно, бо це передбачено Книгою. Але це не означає, що треба сидіти та вичікувати. І бачити у всьому цей прихід.

- Чи може бути брехня у благо - Брехня зло, але кожен християнин вирішує це для себе сам.

- Скільки часу ви молитеся на Афоні - На Афоні доба ділиться на три частини по 8 годин. 8 - молитва, служби, 8 - робота в саду, на кухні чи з паломниками, 8 - відпочинок, але сон з перервою на молитву.

- Коли буде мир в Україні - Ми не знаємо. Але ми знаємо, що молитва зсуває гори. Моліться. В Києві в Печерах стільки всього починалося, і стільки в Україні є святинь. ХХХ А ще. Монаха впізнать по головних та другорядних речах, по деталях. Частування було 5 зірок. Риба всіляка, тож пятничну трапезу, якщо полегшити піст, то можна було задовільнити. Монахи стояли, посміхаючись, відповідали на запитання, але не їли, мовляв, ми вже вечеряли. Аже потім перекладачка пояснила дуже сувора у них пятниця, ні рибу, ні кавун - ничо їм не підходило. ХХХ

Ну... Таке. Принесла від них в подарунок чотки, попросила їх молитися за Івана. Все ж... Треба частіше проводити час зі своїми, бо інакше ти цей час просто губиш. Дякую о. Георгій та Відкритому Православному Університету Софії, за такий вечір. Всім, хто був поруч теж дякую не тегаю, а люблю. Побачимося. До речі, можу подарувати один примірник книги Публічної теології пишіть, хто хоче. Я маю покреслений свій, а тут мені потрапив.Iryna Kushynsjka


ТОП новости

Вход

Меню пользователя